بررسی ویژگی های اندروید 10 + ویدیوی معرفی

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

 

گوگل در اواخر سال 2019 به صورت رسمی از اندروید 10 یا اندروید Q رونمایی کرد. گوشی های هوشمندی که به تازگی به بازار عرضه می شوند مجهز به اندروید 10 خواهند بود و گوشی های موبایل قدیمی تر با توجه به کمپانی تولید کننده خود به تدریج  لباس جدید اندروید را به تن خواهند کرد. اندروید کیو نسبت به نسخه های قبلی خود دارای قابلیت و ویژگی های جدیدی است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

تم تاریک (Dark Mode)

تم تاریک یا دارک مود گزینه ای است که این روزها علاقه مندان مخصوص به خود را دارد، گوگل هم توانسته این ویژگی را به بهترین نحو ممکن در اندروید 10 لحاظ کند. تم تاریک در اندروید کیو به چند برنامه خاص محدود نمی شود و می توان آن را روی همه برنامه ها حتی آنها که از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند اجرا کرد. برای فعال کردن امکان دارک مود میتوانید وارد نوار اعلانات شده و گزینه آن را فعال کنید. همچنین با فعال کردن گزینه Battery Saver تم تاریک به صورت خودکار فعال خواهد شد تا استفاده از باتری کمتر شود.

 

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

 

حالت تمرکز و پیوند با خانواده

یکی از قابلیت های جالب در اندروید 10 محدود کردن برنامه ها است، اگر در حال کاری هستید که نیاز به تمرکز دارد می توانید با فعال کردن حالت تمرکز به صورت موقت برخی از برنامه ها که باعث حواس پرتی شما می شوند را متوقف کنید. همچنین از طریق قابلیت پیوند با خانواده این امکان را دارید تا برای استفاده از هر برنامه یا بازی، محدوده زمانی مشخصی را در نظر بگیرید.

 

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

پاسخ هوشمند

در برخی از مواقع ممکن است شما مشغول به فعالیت خاصی باشید و نتوانید پیام های دریافت شده خود را باز کنید، گوگل برای این مورد امکان مناسبی قرار داده تا کاربران بتوانند بدون باز کردن برنامه پاسخ هایی هوشمند و از پیش تعیین شده ارسال نمایند. در صورت دریافت پیام هایی که در آن ها لوکیشن وجود دارد هم، نقشه به صورت خودکار باز شده و آدرس را نشان خواهد داد.

 

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

حریم خصوصی

به گزارش موسسه علوم کامپیوتری بین الملل، بیش از 1300 برنامه در گوگل پلی وجود دارند که می توانند به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی داشته باشند. گوگل در اندروید 10 سعی کرده نقاط ضعف بخش حریم خصوصی خود را بپوشاند تا از نشر ناخواسته اطلاعات کاربر جلوگیری به عمل آید. به طور مثال کاربر می تواند انتخاب کند چه برنامه ای برای چه مدت زمانی از موقعیت مکانی او با خبر باشد یا فعالیت ها و اطلاعات وبگردی خود را کنترل کند.

 

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

زیرنویس زنده (Live Caption)

قابلیت Live Caption در اندروید 10 به صورت خودکار فیلم، پادکست  و پیام های صوتی را زیرنویس دار می کند.
به دلیل یادگیری ماشینی این قابلیت نیاز به اینترنت ندارد و فعلا فقط برای زبان انگلیسی فعال است اما گوگل در آینده نزدیک زبان های دیگر هم به آن اضافه خواهد کرد.

 

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

تقویت کننده صدا

اندروید 10 دارای تقویت کننده صدا می باشد که بوسیله آن میتوان قدرت صدا را افزایش داد و نویز پس زمینه را حذف کرد.

 

 

 

بررسی ویژگی های اندروید 10

 

تغییرات در ژست های حرکتی با انگشت

در اندروید 10 می توانید با حرکات انگشت به طرفین وارد صفحه های مختلف بشوید به عنوان مثال با حرکت انگشت روی نمایشگر به سمت بالا، صفحه هوم باز می شود یا با کشیدن انگشت به چپ و راست می توانید به صفحه قبل برگردید.

 

ویدیوی معرفی اندروید 10

 

 

 

 

آوند موبایل
ارسال دیدگاه