تفاوت رام گلوبال و چین

تفاوت رام گلوبال و چین

برند های چینی با تولید گوشی های مقرون به صرفه ورود موفقی به بازار ایران داشته اند و با استقبال خوبی هم از طرف خریداران مواجه شده اند. به طور کلی گوشی های ساخت برند های چینی با دو رام گلوبال و چین به بازار عرضه می شوند. یکی از سوالاتی که ذهن اکثر افراد را هنگام خرید گوشی موبایل به خود مشغول می کند، تفاوت بین این دو رام و نحوه تشخیص آن می باشد که در ادامه سعی داریم به پاسخ مناسبی درباره این سوال برسیم.

 

 

سرویس های گوگل و زبان گوشی

 

 

 

 

اولین تفاوت رام گلوبال و چین عدم وجود سرویس های گوگل مانند گوگل پلی، گوگل موزیک و… در محصول است که به جای آن باید از سرویس های اختصاصی برند سازنده استفاده کرد. البته میتوان با نصب برنامه Google Installer این محدودیت را پشت سر گذاشت و به صورت دستی سرویس های گوگل را فعال کرد.

تفاوت دیگر عدم پشتیبانی از منوی فارسی در دستگاه های رام چین است. باید خاطرنشان کرد که با اندکی تغییر و نصب کیبورد گوگل، می توان زبان نوشتاری فارسی را به دستگاه اضافه کرد ولی همچنان امکان منوی فارسی را نخواهیم داشت.

تفاوت های بارزی هم در ظاهر این محصولات وجود دارد، به طور مثال نوشته های روی جعبه گوشی های رام چین  به زبان چینی درج شده، دفترچه راهنمای آنها نیز به زبان چینی عرضه می شود و خود دستگاه هم به صورت پیش فرض روی زبان چینی قرار دارد.

 

تفاوت Mi 9T با K20

 

 

در برخی مواقع این تفاوت به نام محصول هم می رسد، به عنوان نمونه می توان دو گوشی Mi 9T و Mi 9T Pro را مورد بررسی قرار داد که در بازار جهانی به همین نام و در بازار چین با نام K20 و K20 Pro به فروش می رسند.

با مقایسه بین این گوشی ها می توان متوجه تفاوت های اندکی در مقدار پهنای باند، تکنولوژی صفحه نمایش و سرعت خواندن کارت حافظه شد. بنابراین باید در نظر داشت که ممکن است بعضی از گوشی های رام چین و رام گلوبال در بخش سخت افزار نیز تفاوت هایی نسبت به هم داشته باشند.

 

کاستوم رام یا رام غیر رسمی

 

لازم به ذکر است این امکان نیز وجود دارد که با نصب رام های غیر رسمی و نامعتبر جهانی روی گوشی های رام چین محدودیت های گفته شده را به صورت کامل از میان برداشت اما در صورت اشتباه احتمال دارد به گوشی آسیب برسد و تبعات به همراه خواهد داشت. البته برند شیائومی به تازگی با گذاشتن قفل های نرم افزاری روی گوشی های خود سعی کرده تا از این اقدامات جلوگیری کند.

 

جمع بندی

 

در آخر می توان گفت ارسال سریعتر نسخه های بروزرسانی برای دستگاه و در بعضی مدل ها سخت افزار بهتر، از مزیت هایی است که گوشی های رام چین نسبت به رام گلوبال دارند. ولی با در نظر گرفتن اطلاعات گفته شده برای استفاده کاربران ایرانی کمی دردسر خواهند داشت.

آوند موبایل
ارسال دیدگاه