آموزش

تفاوت‌های گوشی آیفون اکتیو و نات اکتیو

حتما عبارت آیفون اکتیو (Active) یا نات اکتیو (Not Active) را شنیده‌اید. اکتیو به این معنی است که گوشی قبلا یک‌بار فعال شده است. به بیان ساده‌، گوشی موبایل روشن شده و به وای‌فای یا شبکه نیز متصل شده است. در مقابل آن، دستگاه غیر‌فعال یا نات‌اکتیو قرار دارد و به این معنی است که دستگاه هنوز روشن نشده است.

برای واردات کالاهای خارجی به‌ویژه کالاهای دیجیتال مانند گوشی موبایل حساسیت‌هایی وجود دارد. شرکت‌ سازنده، شرکت واردکننده، قوانین تجاری و دستورالعمل‌های گمرکی کشورهای مختلف همگی در این روند دخیل‌اند. به دلیل تحریم‌هایی که در قبال ایران وجود دارد، شرکت‌های بزرگ اجازه تجارت و معامله با ایران را ندارند. به همین دلیل وارد کننده‌ها باید محصولات را از کشورهای دیگری خریداری کنند.

به دلیل وجود قوانین تجاری شرکت‌هایی مانند اپل، کشورها مجازند بین ۱۰ تا ۲۰ درصد محصولات را به کشورهای دیگر بفروشند. این کشورها نیز برای اینکه بتوانند بدون ریسک با ایران تجارت کنند، تعدادی از محصولات را ابتدا در کشور خود باز می‌کنند. به همین دلیل درصدی از گوشی‌های اپل قبل از وارد شدن به ایران باز و روشن می‌شوند. توجه کنید که این موضوع به معنای استفاده از گوشی‌ها یا دست دوم بودن آن‌ها نیست.

برای بعضی از افرادی که گوشی آیفون خریداری می‌کنند اهمیت دارد که خودشان برای اولین بار بسته‌بندی گوشی را باز و آن را روشن کنند. یک راه ساده‌ وجود دارد که بتوانید تاریخ دقیق روشن شدن گوشی خود را بدانید.

ابتدا باید به سایت checkcoverage.apple.com مراجعه کنید. سپس در کادر مورد نظر، شماره سریال (IMEI) روی جعبه گوشی را وارد کنید.

اگر گوشی هنوز فعال نشده باشد، پیامی نمایش داده می‌شود که گوشی خود را فعال کنید. این پیام به این معنی است که گوشی برای اولین بار روشن شده است. اما اگر با تصویر زیر روبه‌رو شدید به این معنی است که گوشی روشن و فعال شده است.

این پیام اصلا به معنی تقلبی یا دست دوم بودن گوشی نیست. گوشی‌های اکتیو از لحاظ کارکردی، نو بودن، بسته‌بندی و شرکت سازنده هیچ تفاوتی با گوشی‌های نات اکتیو ندارند. اگر مایل هستید گوشی آیفون نات اکتیو خریداری کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. همچنین می‌توانید با هزینه کمتر، همان گوشی را به صورت اکتیو تهیه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا