آموزش

چطور اینترنت با تعرفه آزاد ایرانسل را قطع کنیم؟

چطور اینترنت با تعرفه آزاد ایرانسل را قطع کنیم؟

هر بسته اینترنتی که از اپراتور ایرانسل (و به‌طور کلی هر اپراتور دیگر) می‌خرید دارای یک حجم و مهلت استفاده مشخص است. چه از سیم‌کارت دائمی ایرانسل استفاده کنید و چه مشترک سیم‌کارت اعتباری این اپراتور باشید، وقتی حجم یا اعتبار زمانی یک بسته اینترنت به اتمام برسد، تمام ترافیک اینترنت شما براساس تعرفه آزاد محاسبه می‌شود.

در واقع ایرانسل با این کار به شما اجازه می‌دهد حتی پس از پایان بسته نیز به اینترنت دسترسی داشته باشید تا اگر در شرایط اضطراری هستید، بتوانید به کارهای خود رسیدگی کنید. اما تعرفه آزاد هزینه به مراتب بالاتری دارد. به همین دلیل، اگر از سیم‌کارت اعتباری ایرانسل استفاده می‌کنید، خیلی سریع شارژ سیم‌کارت شما به پایان می‌رسد و اگر از سیم‌کارت دائمی استفاده می‌کنید نیز ممکن است در پایان ماه با صورت‌حساب قابل توجهی مواجه شوید.

حتی ایرانسل نیز توصیه کرده است این قابلیت را تا حد امکان غیرفعال کنید تا گشت‌وگذارتان در اینترنت براساس تعرفه بسته‌های متنوعی که از سوی این اپراتور محبوب ارائه شده است محاسبه شود. البته معمولا ایرانسل قبل از اتمام اعتبار حجمی یا زمانی یک بسته یا بلافاصله پس از آن، با یک پیامک به کاربر اعلام می‌کند که مصرف اینترنت او براساس تعرفه آزاد محاسبه خواهد شد.

در این مقاله می‌خواهیم شیوه غیرفعال‌سازی تعرفه آزاد ایرانسل را آموزش دهیم تا در هزینه‌های اینترنت خود صرفه‌جویی و از مصرف ناخواسته آن جلوگیری کنید. همچنین اگر می‌خواهید باقیمانده بسته‌های اینترنت خود را چک کنید، می‌توانید از مقاله کد باقیمانده اینترنت ایرانسل بازدید کنید.

قطع تعرفه آزاد اینترنت ایرانسل

چطور اینترنت با تعرفه آزاد ایرانسل را قطع کنیم؟

خوشبختانه ایرانسل یک راه بسیار آسان را برای جلوگیری از مصرف آزاد اینترنت در دسترس مشترکین سیم‌کارت‌های دائمی یا اعتباری قرار داده است.

  • به این منظور، کافیست کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* را در برنامه تماس گوشی خود وارد کنید و با آن تماس بگیرید.
  • برای تایید درخواست خود باید عدد «۱» را وارد کنید.
  • پس از چند لحظه، پیامکی از ایرانسل دریافت می‌کنید که تایید می‌کند تعرفه طرح کنترل مصرف آزاد را فعال کرده‌اید.

اکنون در صورتی که حجم یا اعتبار زمانی بسته اینترنت ایرانسل شما به اتمام برسد، نمی‌توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید و حتما باید یک بسته اینترنت جدید بخرید.

اما ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که در حد چند ثانیه یا چند دقیقه به یک اتصال اینترنت نیاز دارید. در این شرایط می‌توانید مجددا تعرفه آزاد اینترنت ایرانسل را فعال کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • کد دستوری #۴*۳*۵۵۵* را در برنامه Phone تایپ کنید و با آن تماس بگیرید.
  • برای تایید درخواست فعال‌سازی طرح پایه ثانیه‌ای مصرف اینترنت آزاد ایرانسل باید عدد «۱» را وارد کنید.

پس از چند لحظه، ایرانسل با ارسال پیامکی تایید می‌کند که درخواست شما انجام شده است و حالا می‌توانید با تعرفه آزاد به اینترنت دسترسی داشته باشید. دقت کنید که هزینه استفاده از اینترنت در طرح پایه ثانیه‌ای یا تعرفه آزاد تقریبا ۲۰ برابر میانگین تعرفه‌ در بسته‌های اینترنت ایرانسل است. بنابراین، فقط برای شرایط اضطراری مناسب خواهد بود.

قطع مصرف آزاد اینترنت با اپلیکیشن ایرانسل من

ایرانسل من یک پلتفرم مرکزی برای دسترسی به اکثر خدمات موبایل ایرانسل است که نصب آن به تمام مشترکین سیم‌کارت‌های این اپراتور توصیه می‌شود. یکی از روش‌های غیرفعال‌سازی تعرفه آزاد اینترنت ایرانسل، استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است.

به این منظور، پس از اجرای اپلیکیشن و ورود به حساب کاربری خود، کافیست از بخش پایینی اپلیکیشن، بر روی گزینه «حساب من» ضربه بزنید. در صفحه جدید بر روی گزینه «پروفایل» لمس کنید تا به صفحه تنظیمات پروفایل وارد شوید.

چطور اینترنت با تعرفه آزاد ایرانسل را قطع کنیم؟

در این صفحه می‌توانید تنظیمات ویژه‌ای را برای پروفایل خود اعمال کنید و به خدمات مختلفی دسترسی داشته باشید. برای قطع تعرفه آزاد ایرانسل کافیست صفحه را به قسمتی که گزینه «کنترل مصرف آزاد اینترنت» قرار دارد اسکرول کنید و با لمس روی گزینه روبروی آن و تایید درخواست‌تان، این قابلیت را فعال یا غیرفعال کنید.

برای خرید بسته‌های اینترنت ایرانسل می‌توانید از اپلیکیشن ایرانسل من استفاده کنید. اگر می‌خواهید این کار را از طریق کدهای دستوری انجام دهید، پیشنهاد می‌دهیم مقاله کد باقیمانده اینترنت ایرانسل را مطالعه کنید.

مصطفی طبری

مطالعه در مورد تازه‌های فناوری و گجت‌هایی که عجیب اما کاربردی هستن من رو به وجد میاره. موسیقی بی‌کلام و الکترونیک رو تقریبا روزی 6-7 ساعت گوش میدم و به همراه تماشای فیلم و سریال دو تا از تفریحات اصلی من رو تشکیل میدن.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا