اخبارآموزش

در آپدیت جدید؛ صاحبان آیفون می‌توانند یک نفر را به‌عنوان وارث خود انتخاب کنند

با قابلیت جدید میراث دیجیتال (Digital Legacy) از این پس آیفون‌دارها می‌توانند فردی را به‌عنوان وارث خود معرفی کنند. این فرد می‌تواند به اطلاعات فرد متوفی به‌راحتی دسترسی داشته باشد.

اپل روز دوشنبه ۲۲ آذرماه آپدیت جدید سیستم‌عامل iOS یعنی iOS 15.2 را منتشر کرد. علاوه بر ویژگی‌های مختلف، این نسخه جدید امکان جدیدی را موسوم به Digital Legacy به دارندگان آیفون می‌‌دهد که با آن می‌توانند یکی از اعضای نزدیک به خود را به گوشی خود معرفی کرده تا پس از مرگ بتواند به اطلاعات گوشی دسترسی داشته باشد.

تاکنون دسترسی به حساب کاربری اپل یکی از اعضای خانواده یا دوستانی که فوت کرده‌اند برای عزیزان بسیار دشوار بوده ‌است. بدون رمز عبور تلفن یا اطلاعات iCloud، اعضای خانواده بازمانده گاهی مجبور بودند برای دسترسی به داده‌های دیجیتالی یکی از عزیزان متوفی حکم دادگاه دریافت کنند. اگر یکی از اعضای خانواده بازمانده به شماره تلفن، ایمیل، رمز عبور، یادداشت‌ها و اطلاعات دیگر نیاز داشته باشد، این دسترسی می‌تواند مفید باشد.

افراد انتخاب‌شده می‌توانند پس از مرگ کاربر‌اصلی به داده‌های ذخیره شده در iCloud مانند عکس‌ها و اسناد دسترسی داشته باشند، البته تا زمانی که یک کلید دسترسی ویژه و یک کپی از گواهی فوت داشته باشند.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را تنظیم کنید. ابتدا با رفتن به Settings > General > Software Update مطمئن شوید که به iOS 15.2 به روز شده‌اید.

در اینجا نحوه راه‌اندازی Digital Legacy آورده شده است.

  • تنظیمات را در آیفون خود باز کنید.
  • روی نام خود در بالای صفحه ضربه بزنید.
  • «رمز عبور و امنیت» را انتخاب کنید.
  • «مخاطب قدیمی» را انتخاب کنید.
  • حداکثر پنج عضو خانواده یا دوستان را انتخاب کنید.

در این حالت، یک کد دسترسی دریافت خواهید کرد. آن را چاپ کنید و همراه با سایر اسناد خود در مکانی امن نگهداری کنید. مخاطبان Digital Legacy شما باید آن کد و گواهی فوت را برای دسترسی به حساب شما ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا